Jak zamontować nawiewniki w oknach?

W blokach mieszkalnych, w których znajduje się wiele mieszkań, nie montowano wcześniej w oknach nawiewników. Podobnie zresztą w domach jednorodzinnych, które budowano kilkanaście lat temu też nikt nie myślał o nawiewnikach. Tym bardziej, że dopiero zaczynaliśmy montować okna pcv, więc i tak był to ogromny krok w nowoczesność. Dopiero teraz zauważamy, że zarówno w mieszkaniach jak i w domach recyrkulacja powietrza ograniczona jest do minimum. A najprostszą możliwością wentylacji powietrza są właśnie okienne nawiewniki.

Samemu nawiewników się nie zamontuje

montaż nawiewników - poznańNie ma co się oszukiwać, ale zamontowanie nawiewników to nie jest praca, którą można wykonać samodzielnie. Podobnie zresztą jak montaż okien pcv – też zamawiamy do tego firmę. Nowoczesne okna, które montuje się obecnie posiadają już zamontowane nawiewniki. Problem ich dodatkowego montażu zniknie za parę lat na dobre. Jednak teraz w wielu domach i mieszkaniach są okna, które montowane były kilkanaście lat temu. I tutaj cały czas jest ogromne pole do popisu dla firm oferujących montaż nawiewników – Poznań. W celu domontowania nawiewów w oknach trzeba oczywiście wezwać firmę. Można pokusić się o samodzielną próbę ich montażu, ale jeśli coś nam nie wyjdzie to skończy się to wymianą całych okien. Jeśli ktoś ma w sobie żyłkę hazardzisty to oczywiście może próbować na własną rękę. Warto jednak wiedzieć, że do zamontowania takich nawiewników potrzebne są naprawdę specjalistyczne narzędzia. Zanim jednak zleci się taki montaż trzeba się zastanowić czy warto to zrobić. Jeśli mieszka się w mieszkaniu w bloki to o takim zamiarze trzeba poinformować swoją spółdzielnię mieszkaniową. Jeśli mieszka się w domu jednorodzinnym to można sobie zrobić z oknami co się tylko chce. Wtedy jednak można też zastosować inne rozwiązania w zakresie rekuperacji i wentylacji powietrza. Bo przecież można zrobić klatki wentylacyjne przez które wpuścimy do domu świeże powietrze z zewnątrz. Wymaga to niewielkich modyfikacji w ścianie budynku, ale na tyle prostych, że warto przemyśleć też takie rozwiązanie.

Nawiewniki w oknach pozwalają na wentylację zużytego powietrza w domu czy w mieszkaniu. W wielu blokach mieszkalnych wentylacja powietrza została ograniczona wręcz do minimum. Niektóre spółdzielnie mieszkaniowe wymagają wręcz montażu w oknach nawiewników. Taki montaż najlepiej zlecić wyspecjalizowanej w tym firmie. Potrzebne do tego są odpowiednie narzędzia, którymi można wyciąć idealnie równe otwory. Zamontowanie nawiewników to dobre rozwiązanie, ale w domach jednorodzinnych kwestię wentylacji można rozwiązać inaczej.