Jak wybrać weselnego didżeja?

Obecnie coraz więcej par młodych decyduję się na wynajęcie profesjonalnego DJ zamiast kapeli weselnej. Takie rozwiązanie ma wiele swoich plusów. Na początek warto docenić to, iż wynajmując DJ na wesele mamy o wiele mniejsze koszty niż przy wynajęciu zespołu weselnego. W tym przypadku wynajmujemy tylko jedną osobę i opłacane pracę i wyżywienie tylko jednej osoby, a w przypadku całego zespołu samego i jeszcze bardzo licznego musimy być świadomi tego, że każdego członka zespołu będziemy musieli opłacić i wyżywić.

Czym się kierować wybierając didżeja?

DJ na wesele Poznań i okoliceWielu osobom wydaje się, że DJ to takie proste zajęcie i wystarczy tylko puszczać muzykę. Jednak jak się okazuje, gdybyśmy posadzili przy sprzęcie zupełnie przypadkowo osobę, która nie ma o tym pojęcia to dopiero stwierdzili byśmy, że DJ to profesjonalista i musi znać się na swojej pracy. Wybranie dobrego didżeja wcale nie jest proste, ponieważ na rynku jest wiele ofert i warto zastanowić się nad wyborem już pół roku wcześniej, a nawet zacząć poszukiwania rok przed weselem. Bardzo dużo baz informacyjnych w internecie posiada szeroką gamę i wybór różnego rodzaju DJ na wesele Poznań i okolice. Najlepiej jest oczywiście dopytać w gronie znajomych czy też rodziny, którzy już korzystali z takich usług albo uczestniczyli na weselu, gdzie grał DJ i bardzo im się podobało. Również bardzo dobrym wyborem będzie DJ, którego słuchaliśmy gdy sami byliśmy na takim weselu. Wtedy jak najbardziej powinniśmy w czasie przerwy podejść do takiego dj-a i zapytać go o kontakt, aby później wynająć go na swoje wesele. Dodatkowo warto zdecydować się didżeja, który mieszka w okolicy dzięki czemu odejdą nam koszty dojazdu i trochę zaoszczędzimy. Jeżeli przeglądamy wiele ofert to warto wybrać kilku kandydatów na DJ weselnego i skontaktować się z nimi osobiście, aby przeprowadzić szczerą rozmowę i dowiedzieć się, czy dany DJ spełnia nasze oczekiwanie. Dodatkowo didżej ma takie korzyści, że nie popełnia błędów tak jak to robią wokaliści zespołów muzycznych.

Każdy didżej ma własną cenę i zawsze warto zapytać ile będzie kosztowało jego wynajęcie. Wraz ze wzrostem doświadczenia danego DJ cena będzie rosnąć, ale też nie warto brać takiej osoby, która dopiero zaczyna i nie wie jak imprezę weselną poprowadzić, aby była to świetna zabawa dla gości. Możemy również zapytać co przewiduje na oczepiny oraz czy ma jakiś program artystyczny. Na koniec już możemy zapytać o sprzęt, jakim dysponuje i wtedy dowiemy się czy to jest profesjonalny DJ, czy też masz dopiero początkujący.