Jak prawidłowo prać tapicerkę?

Wycieczki zorganizowane po Warszawie.

Jak prawidłowo prać tapicerkę?

Dbanie o samochód jest bardzo ważne. W ciągu całego roku musimy pamiętać o wymianie opon, sprawdzaniu poziomu oleju, dolewaniu płynu do szyb, czy też o odkurzaniu i wycieraniu kurzu. Oczywiście możemy wszystko odpuścić i zaprowadzić nasze auto do specjalnego warsztatu, w którym zostanie odpowiednio wyczyszczone. Jednak przy odrobinie chęci i zaopatrzeniu się w odpowiednie środki powinniśmy dać sobie radę sami. Nie tylko da nam to wielką satysfakcję, ale także pozwoli na zaoszczędzenie pieniędzy.

Kiedy prać tapicerkę?

pranie tapicerki samochodowej łódźCzyszczenie tapicerki naszego samochodu powinniśmy wykonywać regularnie. Możemy wyznaczyć sobie dokładne dni w ciągu roku i zapisać je w kalendarzu, tak by o nich nie zapomnieć. Kompleksowe czyszczenie tapicerki najlepiej zaplanować dwa razy w roku. W ten sposób będzie ona wyglądać jak nowa i jej wymiana nie będzie konieczna. Z pewnością wystarczy nam do tego nasz domowy odkurzacz. Musimy tylko sprawdzić jego moc, ponieważ niektóre elementy, jak na przykład kocia czy psia sierść może być trudna do usunięcia. Jeśli już mamy samochód, to nie skupiajmy się tylko na czyszczeniu tapicerki, ale także wycieraczek. Te wykonane z materiału również możemy odkurzyć. Z kolei te plastikowe, czy też wykonane z innych tworzyw najlepiej jest przetrzeć szmatką i pozwolić im wyschnąć na świeżym powietrzu. Kiedy już wyczyścimy najważniejsze elementy, warto również przetrzeć kokpit. Wystarczy nam do tego mała ścierka i preparat, którym będziemy mogli go spryskać. Wszystkie potrzebne nam środki możemy kupić chociażby na stacji benzynowej. Jednak warto wiedzieć, że na przykład plamy ze smaru możemy usunąć płynem do naczyń, a te po herbacie, czy kawie wodą z dodatkiem octu. Jeśli na naszej tapicerce znajdują się plamy, których nie możemy usunąć sami, to musimy oddać samochód do czyszczenia. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę pranie tapicerki samochodowej Łódź, bądź inne miasto, w którym aktualnie przebywamy i bez problemu powinniśmy znaleźć odpowiednie miejsce. Jednak zanim się tam udamy musimy przygotować się na koszty z tym związane. Jeśli obudowa naszych foteli jest wykonana z materiału, to zazwyczaj zapłacimy za czyszczenie od dwustu do trzystu złotych. Jeśli jednak nasza tapicerka jest skórzana, to z pewnością zapłacimy więcej.

Odpowiednie dbanie o samochód nie tylko pozwoli nam zaoszczędzić, ale także sprawi, że będzie on lepiej wyglądać. Jeśli nie jesteśmy pewni jakich środków użyć podczas prania tapicerki, czy czyszczenia innych elementów możemy porozmawiać z doświadczoną osobą, albo oddać samochód do miejsca, w którym zostanie zrobione to prawidłowo. Pamiętajmy również o tym, że jeśli zdarzy się nam jakiś mały wypadek w podróży, większość stacji benzynowych posiada odkurzacze, z którym możemy korzystać.