Jak kupić spółkę?

Jest taka obiegowa opinia, że w przypadku sprzedaży spółki z zadłużeniem, bo faktycznie często się dzisiaj takie zdarzają można pozbyć się długu, który na niej leży. Czy faktycznie jest to prawda i w jaki sposób można kupić oraz sprzedać taką spółkę? W pierwszej kolejności oczywiście trzeba znaleźć kogoś, kto faktycznie zdecyduje się na zakup naszej zadłużonej spółki.

Zakup spółki z długami

pilnie kupię spółkę z długamiDzięki temu faktycznie będziemy mogli mieć poczucie bezpieczeństwa, że ktoś się faktycznie już interesuje naszą firmą i będzie chciał w nią zainwestować, a jednocześnie uwalniając nas od odpowiedniego zadłużenia, które niestety bardzo często jest po prostu problematyczne. Ze swojego doświadczenia wiem, że jak ktoś chce pilnie kupię spółkę z długami to faktycznie liczy się z tym, jakie konsekwencje będzie musiał ponieść. Tak naprawde nie sprzedajemy spółki, ale w większości nabywamy właśnie udziały, co później z kolei świadczy o tym, że spółka należy do nas. Wiem, że jak pilnie kupię spółkę z długami to na pewno trzeba będzie jeszcze spełnić parę formalności, które są niezbędne do tego, aby spółka należała do was. Na wielu portalach ogłoszeniowych można znaleźć różne ogłoszenia od osób prowadzących spółki, które są zadłużone. To właśnie tam najczęściej kierują się osoby chcące kupić spółkę i w sumie nie ma w tym nic dziwnego. Portale ogłoszeniowe to najczęściej wybierane medium gdzie można znaleźć zarówno sprzedawcę takiej spółki, jak i kupującego. Jak najbardziej mogę wam powiedzieć, że kiedyś pilnie kupiłem spółkę z długami i poradziłem sobie z tym, aby móc ją oddłużyć. Przedsiębiorca, który kupuje spółki z długami zwykle dostaje odpowiedzi od osób sprzedających naprawdę bardzo szybko, bo jakby nie patrzeć to tej drugiej stronie – zadłużonej, bardziej zależy na tym, aby spółkę sprzedać jak najszybciej. Jeśli zastanawiacie się nad sprzedażą własnej spółki to też musicie mieć a uwadze to, że potrzebna jeszcze będzie wizyta u notariusza, gdzie poświadczyć razem ze stroną sprzedającą, co następuje. Z powodzeniem mogę powiedzieć, że biznes spółkami kwitnie i to widać praktycznie na każdym portalu.

Choć przez niektórych wydaje się to wręcz niemożliwe jak działa zakup spółek tak mi się wydaje, że jak ktoś będzie chciał pilnie kupię spółkę z długami to bez problemów znajdzie odpowiednie ogłoszenie i to jest chyba w tym wszystkim najciekawsze. Ten temat na pewno jest ciekawy i mógłbym wam jeszcze trochę o nim opowiedzieć, ale wydaje mi się, że będziecie w końcu mogli sprawdzić firmę dla siebie.