Jak dobrze wybrać grill gazowy?

 

Grillowanie, jako narodowa pasja i jednocześnie narodowy, letni sport Polaków, to zajęcie jakiemu oddaje się z zaangażowaniem niemal połowa naszych rodaków. Dlatego wzrasta popularność wszelkiego rodzaju grillów, które są już na wyposażeniu, praktycznie każdego domu. Sztuka grillowania powoli urasta do roli kultu, a doświadczeni „grillowicze”, tworzą swoje strony internetowe, na których dzielą się przepisami i swoimi sposobami na coraz to nowsze potrawy.

Z czego są wykonane dobre grille gazowe?

dobry grill gazowyKtóż z nas nie lubi spotkań z rodziną lub znajomymi, gdzie potrawy z grilla stanowią główny punkt programu? Niechętnych można zliczyć na palcach jednej ręki. Dlatego warto zadbać o dobranie odpowiedniego grilla, który będzie optymalnie dopasowany do naszych potrzeb. Grille gazowe to obecnie najczęściej kupowane i cieszące się największą popularnością wśród klientów, grille. Generalna zasada co do sprzętu to rada: im ruszt cięższy, tym lepiej dla jakości naszych potraw. Z prostej przyczyny – większa masa, dłużej trzyma ciepłotę. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, czy lepszy jest ruszt ze stali, czy żeliwny. Gdyż ruszt, który jest wykonany z żeliwa jest dwustronny i generuje więcej mocy, natomiast ruszt stalowy jest bardziej ekskluzywny i łatwiejszy w czyszczeniu. Dlatego pozostaje to już kwestią indywidualnych upodobań. Warto zwrócić uwagę, aby nasz grill gazowy był wyposażony w tak zwane aromatyzery. Są to pofalowane blaszki umiejscowione między palnikiem, a rusztem. Służą podnoszeniu walorów smakowych smażonych i pieczonych potraw, podczas odparowywania naturalnych soków i tłuszczów wgłąb naszej potrawy. Co nadaje dodatkowy wyraz w postaci smaku, osiągalnego jedynie podczas grillowania. W konstrukcji grilla gazowego, ważne jest by posiadał pokrywę. Dzięki niej zyskujemy optymalną cyrkulację powietrza duszonych i pieczonych potraw. Dobry grill gazowy powinien być wyposażony w grube palniki, najlepiej z dwoma rzędami płomieniami. Co przyspiesza proces przyrządzania potraw. Ceny dobrych grillów elektrycznych zaczynają się od około siedmiuset złotych, a kończą na kilku tysiącach. Jednak w internecie, każdy znajdzie ofertę idealną dla siebie.

Wybór grilla gazowego nie jest prosty. Jednak z pomocą najczęściej przychodzą znajomi lub rodzina, którzy zapewne widzieli lub korzystali z takiego sprzętu kuchennego. Na pewno z chęcią podpowiedzą nam sporo na ten temat. Dlatego warto radzić się ich przed dokonaniem takiego zakupu i nie kupować na własną rękę, będąc zdanym jedynie na informacje od sprzedawcy w sklepie.