Jak błyskawicznie zrobić przeprowadzkę?

Zmiana miejsca zamieszkania bardzo często kojarzy się ze stresem i podwyższonym napięciem. Nieznajomość jeszcze nowej lokalizacji naszego bytowania, świadomość przyzwyczajenia się do nowej sytuacji na pewno nie jest prosta, nawet jak spodziewamy się zmiany na lepsze. Do tego perspektywa przenosin całego naszego dobytku wydaje się przerażająca i bardzo trudna, tym bardziej gdy następuje to znienacka.

Błyskawiczna przeprowadzka do innego mieszkania

błyskawiczne przeprowadzki prywatneWynajem mieszkania wraz z dziewczyną był naszym wspólnym pomysłem, ponieważ chcieliśmy ze sobą spędzać więcej czasu. Jakiś czas temu znaleźliśmy w bardzo ładnym stanie i w dogodnym miejscu, niedaleko wszystkich potrzebnych obiektów. Także dojazdy do pracy nie były skomplikowane z tej lokalizacji. Niestety, stała się jedna z najgorszych rzeczy – właściciel wypowiedział nam umowę i zostaliśmy zmuszeni do poszukania nowego lokum. Było to dla nas bardzo ciężkie doświadczenie, ale musieliśmy się zmierzyć z tym problemem. Na szczęście dość szybko znaleźliśmy odpowiednie dla nas cztery kąty, natomiast nowy kłopot pojawił się wraz z koniecznością przewiezienia wszystkich rzeczy. W ciągu kilku miesięcy mieszkania muszę przyznać, że sporo wspólnych przedmiotów się jednak zebrało i nie dalibyśmy rady zabrać wszystkiego w samochód. Potrzebna wówczas była firma, oferująca błyskawiczne przeprowadzki prywatne bowiem kończył się termin naszego pobytu w obecnym mieszkaniu. Firm zajmujących się takimi usługami było naprawdę sporo i w gąszczu ich propozycji ciężko było wybrać jedną. Chcieliśmy jednak żeby cała operacja została przeprowadzona profesjonalnie, szybko i bezpiecznie dla naszych przedmiotów. W końcu zdecydowaliśmy się na jedną z nich, w której pokładaliśmy nadzieję na rzetelną realizację. Przedsiębiorstwo to oferowało ubezpieczenie na okres przeprowadzki co również nas zachęciło do jego usługi. Plusem było również to, że nie musieliśmy się martwić o kartony ani pojemniki, w które zapakujemy nasz dobytek, ponieważ firma ta wypożyczyła nam tego typu sprzęt i dzięki temu mogliśmy wszystkie nasze rzeczy bezpiecznie opakować. Ta czynność zajęła nam prawie 3 dni i była dosyć wyczerpująca, ale na szczęście już przy samej przeprowadzce mieliśmy pomoc firmy.

Przenosiny do nowego mieszkania odbyły się całkiem sprawnie. Przedsiębiorstwo przeprowadzkowe spisało się na medal i w szybkim tempie udało się odbyć całą operację. Dłużej zajęło nam odpakowanie wszystkich przedmiotów i przyzwyczajenia się do nowego otoczenia. Szczęśliwie jednak nie było to nader trudne i wymagające.