Gotowe szambo betonowe

Wycieczki zorganizowane po Warszawie.

Gotowe szambo betonowe

W dzisiejszych czasach kiedy potrzebujemy szamba betonowego, to najlepiej jest wybrać gotowe szambo. Zaletą gotowych zbiorników jest to, że będą one niesamowicie wytrzymałe na różnego rodzaju obciążenia zewnętrzne, a także posiadają wysoką szczelność. Bo od wewnątrz są pokryte specjalną podwójną warstwą izolacji i mogą występować jako zbiorniki jednokomorowe lub dwukomorowe albo też jako trzykomorowe.

Jak zamontować szambo betonowe?

owalne szamba betonowe z atestemKiedy zakopujemy gotowe szamba betonowe i posiadają już zamontowaną specjalną betonową płytę przykrywające to będzie nam potrzebny dźwig do umieszczenia takiego szamba w odpowiednim miejscu. W przypadku zbiorników, które nie mają płyty pokrywającej, to na początek musimy opuścić takie szambo betonowe do wykopu i najczęściej tutaj wykorzystujemy hydrauliczny dźwig samochodowy. Dopiero kiedy zostaną owalne szamba betonowe z atestem umieszczone w wykopie, to następnie przymocowujemy płytę na zaprawę. Kiedy już umieścimy szambo w wykopie to należy osadzić kominki inspekcyjne. Możemy je bez problemu wymurować nawet z kostki betonowej i kominki również przykrywa się specjalnymi płytami włazowymi. Możemy zdecydować się na taką usługę, gdy podpisujemy od razu umowę z firmą, która dostarcza nam szambo i montuje je albo też zdecydować się, że takie prace poczynimy samodzielnie. Kiedy zbiornik zostanie już umiejscowiony w odpowiednim wykopie to podłącza się do niego specjalne przewód kanalizacyjny. Następnie wszystkie połączenia musimy dokładnie uszczelnić i robicie to na przykład specjalistycznym izolbetem. Kiedy zaprawa rozwiąże się to możemy śmiało cały zbiornik zasypać. Możemy również zdecydować się na szambo z kręgów Betonowych, ale tutaj nie mamy już tak dużej szczelności jak w przypadku gotowych szamb betonowych. Takie szamba z kręgów są bardzo proste w przewiezieniu, bo mają niewielkie wymiary i nie trzeba przygotowywać bardzo dużego wykopu na takie szambo. Kiedy decydujemy się na budowę szamba własnymi siłami to dobrze jest wybrać metodę studniarską. Na początek wykopujemy taki otwór, aby umieścić tam pierwszy krąg, a następnie lekko go zasypać i umieścić następny. Czynność tą powtarzamy aż uzyskamy odpowiednią głębokość szamba.

Niestety minusem takich szamb jest to, że są one dość drogie i za wszystkie elementy dodatkowe będziemy musieli płacić. Potrzebujemy dodatkowo zakupić płytę nakrywową, a także uszczelki oraz specjalne rury przepływowe. Dno takiego zbiornika możemy wybetonować na miejscu albo kupić od razu gotowe szambo z kręgów wraz z wykonanym dymem w wytwórni szamb. Od tego głównie będzie zależało również sam montaż szamba.