Funkcjonalny pokój noworodka

Wycieczki zorganizowane po Warszawie.

Funkcjonalny pokój noworodka

Wybór wyposażenia do pokoju dziecka, które dopiero ma przyjść na świat, to jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów zwłaszcza dla przyszłych mam. Jednak jest to czas ważny dla obojga rodziców, gdyż każde z nich ma możliwość zrealizować swoje pomysły. Warto zadbać o to, aby pokój oprócz pięknego wyglądu, cechował się także funkcjonalnością. Na szczęście obecnie dostępny wybór mebli i dodatków pozwala połączyć obie te cechy i cieszyć się praktycznymi rozwiązaniami, które nie godzą w zmysł estetyczny rodziców. 

Przydatne dodatki do pokoju dziecka 

stelaż do baldachimu do łóżeczkaPierwszym, najistotniejszym elementem wyposażenia pokoju dziecka jest łóżeczko. Wybór w sklepach jest niezwykle duży, dlatego przed zakupem warto przemyśleć nasze oczekiwania względem jego funkcjonalności. Ciekawą opcją i wartą rozważenia jest łóżeczko, które zawiera szufladę i będzie stanowiło dodatkową przestrzeń na przechowywanie przedmiotów. Osobnym zakupem jest materac, przy którym należy dobrać odpowiednią twardość oraz wypełnienie i ten wybór jest podyktowany tylko i wyłącznie naszą oceną, gdyż każda z możliwych opcji ma tak samo wielu zwolenników, jak i przeciwników. Jeśli stawiamy na estetyczne dodatki do pokoju, to warto zakupić stelaż do baldachimu do łóżeczka, który najczęściej jest prostą, metalową konstrukcją na której możemy przymocować dowolny baldachim. Z jednej strony jest to element dodający niezwykłego uroku całemu pomieszczeniu, a z drugiej ma też swój praktyczny aspekt – chroni dziecko przed promieniami słonecznymi i tym samym przebudzeniem, a zakup baldachimu z odpowiedniego materiału umożliwi wykorzystanie go jako moskitiery latem. Kolejny praktyczny element to komoda z dokładanym przewijakiem. Jest to piękny, solidny mebel na wierzch którego przykręca się przewijak, z którego można zrezygnować w każdej chwili i cieszyć się zwykłym meblem. Warto w pokoju dziecięcym również mieć delikatne oświetlenie, najlepiej w postaci dziecięcych lampek z regulacją natężenia światła – jest to idealne rozwiązanie zwłaszcza podczas nocnego karmienia, bowiem ograniczy ryzyko pełnego wybudzenia dziecka. 

Wyposażenie pokoju dziecka musi wiązać się z rozwagą, pomysłem i określonymi potrzebami. Sugerowanie się tylko i wyłącznie wyglądem poszczególnych elementów może sprawić, że otoczymy się zbiorem niepotrzebnych gadżetów, które będą tylko się kurzyły i zabierały przestrzeń. Ponadto wybór praktycznych rozwiązań pozwoli cieszyć się pokojem, który znacznie usprawni opiekę nad dzieckiem i pozwoli mu spokojnie odpoczywać we własnym pokoju.