Funkcjonalna witryna od A do Z

Własna strona internetowa to idealna wizytówka, którą można zabłysnąć w sieci i zdobyć potencjalnych klientów. Często kojarzy się z wydatkami, a agencje posiadają przygotowane cenniki projektów stron internetowych. Dzięki temu wiesz od początku, z jakimi wydatkami wiąże się zamówienie własnej strony. Istnieje możliwość zbudowania strony samodzielnie- nawet jeśli nie znasz się na kodowaniu. Sam nie posiadałem odpowiedniej wiedzy w tej dziedzinie, a dziś opowiem Ci, jak zaprojektowałem swoją pierwszą witrynę.

Samodzielne tworzenie stron internetowych krok po kroku

strony www toruńNawet jeśli usłyszysz, że budowa strony wymaga zaangażowania kilkuosobowego zespołu, wynajęcia agencji, to wiedz jedno: tylko komercyjny serwis potrzebuje wsparcia specjalistów. Pamiętaj – tworzenie stron internetowych to nie czarna magia.  Natomiast wizytówka własnej działalności, która pomoże rozwinąć skrzydła w biznesie, jest prostsza, a co najważniejsze, możesz przygotować ją w pełni samodzielnie. Wystarczy poznać podstawy programowania, takie jak języki HTML oraz CSS, a także zapoznać się z zastosowaniem bibliotek jQuery, aby Twoja witryna ożyła i pojawiły się na niej piękne efekty wizualne. W sieci znajdziemy pasjonatów, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą na filmach instruktażowych. Zdobycie potrzebnych umiejętności jest więc w zasięgu Twojej ręki. Projekt strony, którego design przyciągnie konsumentów znajdziesz wyszukując szablony stron, a jedynym, co musisz zrobić jest przygotowanie własnej treści. Witryna musi się wyróżniać, dlatego wcześniej poznałem konkurencyjne strony www Toruń oraz prezentowane w nich oferty sprzedażowe. Kiedy zdobyłem już wystarczająco dużo informacji na temat rynku, przystąpiłem do stworzenia własnej strony internetowej. Istotną kwestią jest umiejętne ułożenie elementów na stronie. To sprawia, że użytkownik odwiedzający witrynę wie, jakie potrzeby pomoże mu zrealizować ta konkretna strona. Kluczową kwestią jest poczucie estetyki i tzw. user experience, czyli całokształt wrażeń, jakich doświadcza osoba korzystająca z witryny. Wybierając odpowiednie barwy możesz wpływać na emocje i finalny odbiór produktu.
Głównym punktem skupiającym uwagę jest belka nawigacyjna (menu), jej przejrzyste oraz intuicyjne użytkowanie ułatwi poruszanie się na stronie. Każdy posiadacz smartfona potrzebuje wersję mobilną strony, inaczej responsywną (RWD). Tutaj z pomocą przychodzi Bootstrap, a do użycia tego frameworku wystarczą podstawy HTML oraz CSS. W dzisiejszych czasach stworzenie strony nigdy nie było prostsze. Potrzeba 30 dni wytężonej nauki do zaprojektowania witryny w internecie, co umożliwi zaoszczędzenie sporej sumy pieniędzy.