Funkcje monitora interaktywnego dla szkół

 

Nowoczesne urządzenia elektroniczne na dobre zagościły w wielu szkołach podstawowych lub wyższych. Dzięki monitorom interaktywnym możliwe jest szybsze i ciekawsze przekazanie wiedzy na lekcji lub podczas zajęć pozalekcyjnych. Z rozbudowanych funkcji tego typu monitorów korzystają zatem nie tylko nauczyciele, ale także uczniowie, którzy w szybszy i ciekawszy sposób mogą posiąść wiedzę. Monitory dla klas mogą być wyposażane w funkcje, które są niezwykle przydatne podczas pokazywania wielu filmów i prezentacji.

Monitory interaktywne dla placówek oświatowych

monitor interaktywnyAby móc wyświetlać wysokiej klasy obrazy, filmy lub prezentacje, monitory muszą być wyposażane w specjalnie zaprojektowane matryce, które są przystosowane do odtwarzania obrazów i filmów w wysokiej rozdzielczości. W połączeniu z dużą przekątną ekranu sprawia to, że uczniowie mogą z dalekiej odległości widzieć wiele szczegółów prezentacji filmowych i multimedialnych. Monitor interaktywny może być dopasowywany do rozmiaru klasy. Najważniejszym wyznacznikiem jest tutaj przekątna ekranu. Odpowiednie dopasowanie przekątnej ekranu gwarantuje, że prezentacja będzie widziana przez każdego ucznia, nawet tego, który siedzi w najdalszym końcu pomieszczenia. Bardzo ważnym elementem monitorów multimedialnych tego typu jest odpowiedni kąt widzenia. To dzięki niemu możliwe staje się wygodne oglądanie filmów lub obrazów przez uczniów, którzy siedzą po różnych stronach klasy, a co za tym idzie, mogą patrzeć na monitor pod zupełnie innym kątem. Nowoczesne monitory mogą posiadać taki sam stopień wyrazistości nawet pod dużym kątem widzenia. Jednym z powodów, dla których monitory multimedialne są kupowane do klas i na uczelnie jest fakt, że mogą one być przystosowane do podłączania różnych źródeł multimedialnych. Dlatego prezentacje i materiały dla uczniów lub na lekcję mogą być odtwarzane w sposób szybki. W wielu wypadkach odtwarzanie tego typu plików multimedialnych może być przygotowywane w parę sekund, co znacznie skraca bezproduktywny czas na lekcji.

Dobrej klasy monitory mogą być wyposażane w niezwykle wysokiej klasy matryce (często są to matryce IPS), które odznaczają się nie tylko wyrazistością obrazu oraz wysoką rozdzielczością, ale także niezwykłą trwałością. Tego typu matryce mogą służyć przez długi czas w sposób bezawaryjne. Kolejną ich zaleta jest fakt, iż nie męczą oczu, i mogą być używane na wielu lekcjach, bez wpływu na wzrok i poziom zmęczenia uczniów i nauczycieli korzystających z tych dobrodziejstw technologicznych.