Film jako pamiątka

Wszyscy chcemy zachować w pamięci najpiękniejsze chwile naszego życia. Chwile takie jak zawarcie ślubu z ukochaną osobą, jak chrzciny naszego potomka, albo jego czy jej pierwsza Komunia Święta, Bierzmowanie i inne uroczystości rodzinne. Chcemy utrwalić je w sposób bardziej niezawodny, niż w swoich własnych wspomnieniach – wszak one się zacierają a o pamięci ludzkiej mówi się, że jest zawodna. Co zatem zrobić, by nie utracić wspomnień z tych najważniejszych chwil? Dobrym pomysłem jest  zapisanie ich na bardziej trwałych nośnikach. Jeszcze niedawno była to taśma filmowa, potem taśma wideo, a teraz nośniki cyfrowe – płyty CD, DVD, a nawet pendrive, czy zapis “w chmurze”.

Twój ślub na filmie

filmowanie ślubówZdobycze najnowszej techniki umożliwiają nam oczywiście zrobienie takich filmów samodzielnie. Wystarczy wyciągnąć komórkę i wcisnąć przycisk. Musimy sobie jednak zadać pytanie, czy o to chodzi? Jeśli są to chwile drobne, przemijające w mgnieniu oka, jak pierwsze kroki dziecka, czy wspólne zabawy; śmieszne sztuczki, które robi nasz kot, czy spontaniczne spotkanie z przyjaciółmi, to oczywiście filmy zrobione przez uczestników tej sytuacji są najlepsze – najwierniej oddają atmosferę, nie budzą skrępowania i zapewniają prywatność chwili. Chodzi jednak o chwile wielkie, przełomowe w naszym życiu. Chyba nikt z nas nie chciałby, aby nasz pierwszy wspólny taniec jako nowo poślubieni małżonkowie nakręcony był chwiejną ręką wujka? Zresztą, pewnie i tak będzie. Ale oprócz tego, warto mieć profesjonalny obraz tego niepowtarzalnego momentu. Firmy fotograficzne zapewniają nie tylko fotografię ślubną, w kościele, na sali balowej, czy w plenerze, ale także filmowanie ślubów i wesel, filmowanie chrzcin i komunii, zdjęcia rodzinne i indywidualne w przeróżnych formalnych sytuacjach. Takie zdjęcia są później retuszowane, a filmy poddane obróbce polegającej na usunięciu niepotrzebnych, nieciekawych dłużyzn, czy nieudanych ujęć. Są to zajęcia czasochłonne, wymagające umiejętności a nierzadko posiadania specjalistycznego sprzętu. Dlatego lepiej zlecić je profesjonalistom.

A potem wystarczy już usiąść na kanapie we własnym domu, z filiżanką kawy – lub lampką wina – w dłoni, z kochaną osobą u boku i wspominać, wspominać. Te ulotne chwile, złapane w locie. Kiedy mamy pewność, że nie odlecą, że nam nie umkną, o ile łatwiej i przyjemniej podzielić się tą radością, której wtedy doświadczyliśmy. Są takie chwile, które chciałoby się zachować w pamięci na zawsze. Te utrwalone na filmie zostaną z nami na długie, długie lata.