Drewniana listwa przypodłogowa

Remontując mieszkanie musimy zdawać sobie z tego sprawę, że nasze wnętrze będzie dobrze wyglądać tylko i wyłącznie wtedy, gdy zadbamy o wszystkie, nawet te najdrobniejsze szczegóły. W innym wypadku nasze mieszkanie będzie sprawiać wrażenie niedokończonego. Dobrym przykładem okazuje się być podłoga. Nawet najlepszy parkiet, panele czy jakikolwiek inny typ podłogi nie będzie dobrze wyglądać jeśli nie zainstalujemy dobrej jakości listw przypodłogowych. To właśnie dzięki listwom całość nabiera wyglądu.

Montaż drewnianej listwy przypodłogowej

drewniane listwy przypodłogoweNa rynku dostępnych jest kilka rodzajów listw przypodłogowych. Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się drewniane listwy przypodłogowe. Montaż takich listw jest dość prosty, a efekt jest conajmniej zadowalający. Pierwszym krokiem jest zakup odpowiedniej ilości takich listwa. Możemy kupić trochę więcej takich listw, dzięki temu nie będziemy musieli się martwić o to, że nam zabraknie. Listwy które nam zostaną możemy oddać do sklepu i uzyskać zwrot gotówki. Listwy docinamy na odpowiednią długość, a następnie przyklejamy je do ścian na kleju montażowym. Kolejnym krokiem jest przybicie ich gwoździkami, najlepiej użyć w tym celu gwoździarki. Tak przymocowana listwa będzie się bardzo mocno trzymać ściany. Dziurki po gwoździkach i wszystkie łączenia listw szpachlujemy przy pomocy gładzi szpachlowej do drewna. Pozostawiamy wszystko do wyschnięcia. Jeśli szpachla jest już sucha, to przecieramy ją papierem ściernym, tak aby cała powierzchnia była idealnie gładka. Tak przygotowane listwy są gotowe do malowania. Możemy je pomalować na dowolny kolor. Najpierw nakładamy warstwę podkładu. Ważne jest to, aby zrobić to równomiernie. Powstałe zacieki z podkładu przecieramy papierem ściernym, aby ponownie uzyskać gładką powierzchnię. Na podkład nakładamy lakier w wybranym przez nas kolorze. Nakładamy lakier do momentu, aż cała listwa będzie dobrze pokryta lakierem, a gładzi szpachlowej nie będzie widać. Przed nałożeniem kolejnej warstwy musimy poczekać, aż poprzednia warstwa dobrze wyschnie.

Montaż takich listw z pozoru może wyglądać na trudny, ale są to tylko pozory. W momencie gdy przystąpimy do pracy i będziemy przechodzić przez kolejne etapy montażu, to zobaczymy że nie jest to takie trudne, na jakie wygląda. Jeśli się do tego przyłożymy to poradzimy sobie z montażem samodzielnie, a uzyskany efekt będzie zadowalający. Listwy tego typu dostępne są w większości sklepów z branży remontowo budowlanej. Sklepy tego typu oferują transport.