Dobry plecak na drona

Fotografia była od dawna moją wielką pasją, podobnie jak wyprawy w góry. Często podczas wędrówek łapałem się na tym, iż mógłbym zrobić o wiele lepsze ujęcia, gdyby tylko udało mi się wejść w jakieś miejsce wyżej, co w wielu przypadkach nie było możliwe. Poszedłem więc za przykładem kolegów, zakupując profesjonalnego drona z wysokiej jakości kamerą i wieloma filtrami do niej, by móc robić zdjęcia jeszcze lepiej. Było to dobre rozwiązanie, gdyż wreszcie mogłem mieć widok z góry za każdym razem gdy tego potrzebowałem, aczkolwiek szybko okazało się, iż transport drona w góry bywa czasem problematyczny.

Wytrzymały plecak na drona

plecak dji mavicMój mavic nie należał może do największych i najbardziej masywnych dronów, aczkolwiek noszenie go pod pachą męczyło, a w zwykłym plecaku zwyczajnie nie było na niego miejsca. Oprócz samego drona, często musiałem zabierać ze sobą również zapasowe akumulatory do niego, ładowarkę z powerbankiem i wymienne akcesoria. Wszystko to musiało zmieścić się z resztą rzeczy w plecaku, w którym na samego drona nie było już miejsca. Z tego powodu, rozejrzałem się za dedykowanymi plecakami do mojego drona. Na szczęście, plecak dji mavic był dostępny w kilku różnych rodzajach, zarówno jako zwykły plecak bez wzmocnienia, dostosowany do kształtu drona, ale też w formie mocnych i odpornych walizek, które można było zarówno nosić na plecach, jak i nosić w ręce, czy też ciągnąć za sobą. Właśnie taki plecak wybrałem dla siebie. Kształtem i wykonaniem przypominał walizkę właśnie, choć posiadał szelki do noszenia na plecach i wygodną, miękką warstwę przylegającą do pleców, by nie męczyć właściciela i zapewniać większą wygodę. Zewnętrzna skorupa była wykonana z odpornego i mocnego tworzywa, podobnego do tego używanego do produkcji kasków sportowych, więc dobrze chroniła zawartość przed wszelkimi uderzeniami i uszkodzeniami. Wewnątrz, plecak wyłożony był miękką warstwą wytłumiającą, chroniącą drona jeszcze bardziej i uniemożliwiającą mu obijanie się wewnątrz plecaka. Poza miejscem na samego drona, plecak miał również mnóstwo kieszeni wewnątrz, dedykowanych na przechowywanie wszelkich akcesoriów i części zamiennych.

Były tam osobne kieszenie na baterie, ładowarkę, a nawet wygodna i mocna przegroda na zdemontowaną do transportu kamerę. Nawet po załadowaniu wszystkich części, w plecaku pozostawało dużo miejsca więc równie dobrze mogłem do niego przełożyć większość rzeczy z normalnego plecaka turystycznego bez problemu. Sprawdził się on świetnie, nie tylko jako transport na drona ale także jako wytrzymały, mocny plecak.