Czy warto stosować herbatki konopne?

Wycieczki zorganizowane po Warszawie.

Czy warto stosować herbatki konopne?

Nie jest już żadnym odkryciem, że oleje z nasion konopi mogą mieć dobroczynne właściwości dla zdrowia i wspierać prawidłowe funkcjonowanie. Zwykło się myśleć o konopnych preparatach w sposób negatywny ze względu na psychoaktywne działanie THC, jednak legalnie działające w Polsce preparaty z konopi nie mają właściwości psychoaktywnych, w związku z tym są nie tylko w zupełności bezpieczne, ale również mogą być bardzo skutecznymi suplementami diety i dawać pożądane efekty.

Dlaczego warto pić herbatę konopną?

herbaty konopneOlejki z nasion konopii są ostatnio szczególnie popularnym składnikiem kosmetyków czy innych preparatów. Kremy czy maści znane są szczególnie z działań łagodzących stany zapalne skóry, a więc szczególnie polecane są osobom borykającym się z takimi problemami skórnymi jak łuszczyca, atopowe zapalenie skóry czy trądzik. Olejki CBG polecane są osobom znerwicowanym, o pewnych problemach o podłożu psychologicznych. Kolejnym zastosowaniem są także herbaty konopne, które również mają wiele prozdrowotnych właściwości. Jest to preparat o silnym działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym, który może pomóc ograniczyć używania leków w przypadkach, gdy nie jest to absolutnie konieczne. Mają one również działanie uspokajające, pozwalające ulżyć w przypadkach zaburzeń lękowych i nerwicy. Warto również pić ją przed snem, aby ułatwić zasypianie w przypadku zaburzeń snu czy stresujących sytuacji utrudniających zaśnięcie. Herbaty z suszu z konopi zapobiegają również mdłościom i wspierają prawidłowe funkcjonowanie jelit. Uważa się także, że herbata ta może być pomocna we wspieraniu leczenia (nie zamiast!) choroby Alzheimera. Pomaga również zachować prawidłowy poziom cukru i cholesterolu, będąc skutecznym w przypadku wspieraniu leczenia farmakologicznego chorób takich jak cukrzyca i miażdżyca. Herbatę konopną można stosować jako napój, zaparzając ją odpowiednio długo, ale również w postaci okładów (dzięki czemu sprawdzą się przy bólach migrenowych czy menstruacyjnych), a także przy zdrowotnych kąpielach.

Warto jednak pamiętać, że tak, jak w przypadku innych ziołowych preparatów, działanie herbat konopnych widoczne jest dopiero po konsekwentnym i regularnym ich stosowaniu, aby efekty były jak najbardziej satysfakcjonujące. Nie wystarczy wypić jej raz i od razu liczyć na oszałamiające efekty, lecz wykazać się cierpliwością, ponieważ z pewnością warto jest na te zdrowotne efekty zaczekać. Ze względu na brak właściwości psychoaktywnych, herbatę konopną można stosować w każdym wieku.