Czy warto kupować białą listwę podłogową?

Są takie elementy wystroju wnętrz, które wydają się co niektórym mało istotne. Jednak nadają one charakteru pomieszczeniom i są nieodzownym elementem, który wpływa na estetykę wnętrza. Osobiście sama jestem detalistką i uważam, że drobne szczegóły składają się na jedną wielką rzecz. Tak samo jest w przypadku naszego mieszkania, które w tym roku postanowiliśmy razem z mężem odświeżyć.

Zachowanie estetyki dzięki białym listwom podłogowym

białe listwy podłogoweZaczęliśmy od wymiany podłóg. Tym razem chciałam, aby w salonie znalazły się białe listwy podłogowe, które mogłabym uzupełnić piękną popielatą farbą na ścianie. Zawsze podobała mi się ta kombinacja, tym bardziej, że stolarka okienna także była biała. Tworzyło to wszystko razem spójną całość. Białe listwy podłogowe wyglądają bardzo estetycznie i gustownie. W sumie mogłabym nawet stwierdzić, że optycznie powiększają pomieszczenie, ale być może tylko mi się tak wydaje. Bądź co bądź rodzajów jest ich kilka. Najbardziej popularne są drewniane, wykonane z MDF lub lakierowane. My postawiliśmy na klasykę i wybraliśmy białe listwy podłogowe wykonane z drewna. Wybór jest dość spory, a ja potraktowałam tę sprawę bardzo poważnie. Ma to związek z tym, że często podczas odkurzania mieszkania obijam ściany odkurzaczem. Dlatego właśnie musieliśmy postawić na jakość. Ponadto mieszkanie planowaliśmy tym razem wyposażyć i umeblować w stylu skandynawskim, który był bardzo bliski memu sercu. Biały kolor listew idealnie nadawał się do naszej stylizacji wnętrza. Wyboru dokonaliśmy przez Internet, ale sam zakup odbył się już w sklepie stacjonarnym skąd chcieliśmy osobiście odebrać towar. Po zamontowaniu listew, które były ostatnim elementem wystroju okazało się, że był to strzał w dziesiątkę, ponieważ mieszkanie nabrało całkiem innego wyglądu. To jest to o czym cały czas mówię, że kilka drobnych rzeczy, które mogą nam się wydać mało istotne składają się na coś wspaniałego i dużego. Dzięki naszemu pomysłowi na nowy wystrój wnętrza nasze mieszkanie nabrało całkiem innego wymiaru. Ponadto stało się nie tylko przestronniejsze, ale wydaje się jakby większe. Stało się tak za sprawą dużej ilości jasnych dodatków, w tym między innymi za sprawą białych listew podłogowych na które się zdecydowaliśmy.

Zanim jednak wybierzemy się do sklepu warto przejrzeć Internet w poszukiwaniu inspiracji. Jeśli nie jesteśmy zdecydowani nie kupujmy przez strony internetowe, tylko udajmy się do stacjonarnego sklepu, gdzie wszystko możemy wziąć w ręcę i poddać porównaniu. Choć aktualnie wiele sklepów internetowych ma na stronie www zainstalowane porównywarki produktów, co jest dużym ułatwieniem.