Czy warto kupić poidła?

Pojenie cieląt jest jedną z podstawowych czynności, wtedy kiedy te zwierzęta są małe i oddzielone od swoich matek, bo ich układ trawienny, a także pozostałe ważne części odpowiadające za przyjmowanie pokarmów nie są w większości przypadków przystosowane do pokarmów stałych. Dlatego tylko przy pomocy odpowiedniego poidła można zadbać o to, aby takie zwierzę codziennie otrzymało konieczną do rozwoju dawkę pokarmu. W poidle dla cielaków znajdują się jednak liczne elementy takie jak chociażby elastyczne smoczki, które mogą umożliwić tym zwierzętom swobodne ssanie mleka, tak jakby to wyglądało w środowisku naturalnym.

Co warto wiedzieć o poidłach dla cielaków?

poidło dla cielakówPoidła wcale swoją budową nie muszą jednak przypominać standardowych wiaderek, ponieważ w praktyce mogą to być także poidła wyglądem zdecydowanie bardziej podobne do korytek. Główna różnica w tym przypadku będzie polegała przede wszystkim na tym, że poidło dla cielaków jest podzielone na poszczególne sekcje i dzięki temu kilka cieląt może pić jednocześnie, bo nawet otwory umożliwiające zakładanie tych wspomnianych powyżej smoczków są odpowiednio rozmieszczone. Te zwierzęta w każdym wieku poza mlekiem powinny zacząć spożywać właśnie wodę i wtedy w budynku gospodarczym musimy koniecznie zainstalować standardowe poidło, ale jest ono na szczęście przystosowane poprzez odpowiednie gwinty do procesu montażu i połączenia z instalacją doprowadzającą wodę. Kiedy zwierzę wkłada głowę do takiego poidła, to generuje jednocześnie nacisk na konkretny element i przez to uwalnia strumień wody pod odpowiednim ciśnieniem. Po ustąpieniu nacisku natomiast woda przestaje płynąć praktycznie natychmiast. Poidła z tworzyw sztucznych do mleka, jak i te metalowe do wody łączy przede wszystkim to, że wszystkie można łatwo czyścić i dezynfekować. Ten rodzaj poideł na szczęście jest w pewnym sensie uniwersalny, ponieważ umieszcza się je najczęściej przy ścianach lub innych stałych elementach tego typu.

W związku z tym bez problemu można zadecydować o tym, na jakiej wysokości znajduje się konkretne poidło, bo przecież trzeba uwzględnić tutaj wzrost zwierząt, które będą przebywały w danym budynku. Fabrycznie przygotowano już w czymś takim otwory montażowe pozwalające na naprawdę błyskawiczne wkręcenie śrub. W niecodziennych przypadkach warto przyjrzeć się poidłom dla cielaków, które swoim wyglądem przypominają butelkę dla dziecka, bo w ten sposób można dodatkowo i wygodnie dokarmiać na przykład osobniki chore lub takie, które z innych powodów tego wymagają.