Czy przezwajanie jest skuteczne?

Zdecydowana większość montowanych w obecnych autach silników jest opartych o działanie elektryczności. Takie silniki zużywają znacznie mniejsze ilości paliwa czy też oleju napędowego, a dodatkowo umożliwiają osiągniecie większej wydajności. Część podzespołów w tego typu silnikach jest jednak szczególnie podatnych na przepalenie.

Na czym polega przezwajanie silnika elektrycznego?

szybkie przezwajanie silników elektrycznychSilniki elektryczne z roku na rok są coraz częściej stosowane, przede wszystkim ze względu na mniejsze ilości zużywanego przez nie paliwa a tym samym większą ekologiczność. Jak każda inna część mechaniczna, tak i silniki, w tym te elektryczne, mogą i tracą z czasem swoją początkową wydajność. Istnieją dwie główne przyczyny utraty wydajności przez silnik – pierwsza to dostawanie się do jego wnętrza zabrudzeń, a druga to przepalenie tak zwanego uzwojenia, czyli cienkiego drutu zasilającego wszystkie podzespoły elektryczne w silniku. Główną przyczyną przepalania uzwojeń w silnikach elektrycznych jest naturalne zużywanie się silnika, lub tez nieodpowiednie użytkowanie auta. Na szczęście usuniecie tego typu usterki nie jest szczególnie czasochłonne, ani zbyt kosztowne. Obecnie wiele warsztatów w Polsce wykonuje szybkie przezwajanie silników elektrycznych, dzięki czemu bardzo szybko nasz samochód będzie mógł powrócić do pierwotnej wydajności. Warto jednak, aby z usunięciem tej usterki kierować się do tych warsztatów, które specjalizują się w naprawie tego typu usterek. W przeciwnym wypadku, podczas próby wymiany uzwojenia, można uszkodzić wszystkie podzespoły w silniku. Wymiana uzwojenia, jeśli zostanie wykonana przez profesjonalistów z zastosowaniem odpowiedniego sprzętu potrwa nie dłużej niż godzinę – kluczowe jest tu po prostu odpowiednio ostrożne wyjęcie drutu, którym jest uzwojenie i wymiana go na nowy, nieprzepalony drut. Oprócz tego jest to również bardzo opłacalna metoda regeneracji silnika, która kosztuje kilkakrotnie mniej niż wymiana silnika na nowy. W zdecydowanej większości wypadków, przezwajanie silnika jest w stanie poprawić wydajność samochodu nawet o połowę. Co jeszcze ważniejsze, dotyczy to również bardzo starych modeli samochodów, wiec bardzo szybko można przywrócić dawno nie używany samochód do stanu używalności.

Silnik jest zdecydowanie najważniejszą częścią samochodów osobowych, ciężarowych, jak i różnego rodzaju maszyn. Obecnie coraz częściej używa się bardziej wydajnych i oszczędnych silników elektrycznych, które jednak również maja swoje słabości. Główną jest fakt, że te silniki są podatne na przepalanie ich wewnętrznych podzespołów.