Czy pasta sezamowa tahini się opłaca?

Dodanie do swojej diety większej ilości produktów pochodzenia roślinnego może pozytywnie wpłynąć na dostarczane organizmowi właściwości prozdrowotne. Jeżeli chodzi o pastę sezamową tahini cena jednego słoika jest podobna do innych obecnych w sklepach smarowideł, a jednak jest to znacznie zdrowszy wybór. Można ją wykorzystać do przygotowania past na kanapki, sosów, dressingów i dipów, a także hummusu czy innych dań charakterystycznych dla Bliskiego Wschodu. 

Cena pasty sezamowej tahini

pasta sezamowa tahini cenaProdukty wykonane ze składników roślinnych, takie jak różnego rodzaju pasty czy przekąski są świetnym sposobem na to, aby wprowadzić do diety większą ilość składników odżywczych. W kuchni Bliskiego Wschodu dużą popularnością cieszy się tahini. Jest to płynna, gładka pasta wykonana z ziaren sezamu, które zostały podprażone i zmielone. W smaku przypomina chałwę, a dodana do potraw kojarzy się z kuchnią azjatycką, na przykład chińską lub japońską. Jeżeli chodzi o to, jakie cechy powinna posiadać dobra pasta sezamowa tahini cena za słoik nie różni się dużo od maseł czy innych smarowideł, które można znaleźć na półce sklepowej, a jest produktem znacznie zdrowszym, który w najbardziej naturalnej formie będzie dostarczał wielu ważnych związków organicznych. Sezam jest bogatym źródłem białka, magnezu i żelaza, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. W szczególności osoby na dietach bezmięsnych powinny zainteresować się wprowadzeniem do diety tego wyjątkowego produktu. Tahini ma również pozytywny wpływ na działanie układu krążenia oraz trawiennego, ponieważ posiada dużą ilość błonnika. Jeśli chodzi o zastosowanie pasty sezamowej, to można wykonać z niej dowolne gęste sosy i dipy, a także rzadkie dressingi do sałatek. Poza tym jest wykorzystywana do przygotowania hummusu, baba ghanoush oraz innych potraw kuchni wschodnich. Z dodatkiem naturalnego słodzika, można z niej wykonać słodką, chałwową pastę do smarowania pieczywa czy innych domowych wypieków. Jest doskonałym składnikiem dla osób prowadzących zdrowy tryb życia, a także będących na dietach.

Wartościowe składniki zrównoważonej diety powinny być nie tylko niskokaloryczne, ale również dostarczać organizmowi niezbędnych związków organicznych. Pasta sezamowa tahini jest bogatym źródłem białka, magnezu i żelaza, a także ma pozytywny wpływ na działanie układu krążenia i trawiennego. Sprawdzi się doskonale zarówno w dietach bezmięsnych, a także u osób uprawiających sporty. Nadaje się do wielu smacznych przepisów kuchni wschodnich.