Czy można malować mieszkanie zimą?

Od dłuższego czasu chciałem wykonać gruntowane odmalowanie mojego mieszkania. Niestety, zbliżająca się pora jesienna spowodowała, że chciałem zrezygnować z tego pomysłu, gdyż sądziłem, że pomalowane ściany nie wyschną odpowiednio. Jak się jednak okazało, są sposoby na to, aby poradzić sobie z tym problemem.

Jaki osuszacz budowlany wybrać?

efektywne osuszacze budowlaneOd dłuższego problemu miałem problemy z zaciekami powstałymi na ścianach mojego mieszkania, które prezentowały się bardzo niestycznie. Planowałem gruntowane odmalowanie mojego domu, ale obawiałem się, że ze względu na zbliżająca się jesień, świeżo pomalowane ściany będą bardzo długą schnąc. Poszedłem jednak po poradę do najbliższego marketu budowlanego, gdzie pracownik polecił mi zakupić odpowiedni osuszacz. Jak się bowiem okazało, efektywne osuszacze budowlane są  w stanie znacznie przyspieszyć schnięcie ścian po remoncie, nawet zimą, jesienią czy w czasie opadów deszczu. Jak wyjaśnił mi pracownik marketu bardzo ważne jest oczywiście, aby odpowiednio dobrać rodzaj osuszacza i jego moc do wielkości pomieszczenia. Moje mieszkanie jest bardzo duże , z tego też względu byłem zmuszony do zakupienie bardzo mocnego osuszacza, aby był on w stanie skutecznie wspomóc realizacje remontu. Pracownik marketu, ze względu na wielkość pomieszczenia i oszczędność energii, polecił mi także zakup osuszacza adsorpcyjnego. Tai osuszacz nie wykorzystuje do osuszania powietrza wysokiej temperatury, ale specjalny element absorpcyjny, który wiąże wilgoć na swojej powierzchni. Dzięki temu taki osuszacz jest w stanie znacznie wydajniej pracować a do osuszenia pomieszczenia zużywa on mniej energii niż tradycyjne osuszacze budowlane. Pracownik marketu wyjaśnił mi również, że zakupiony przeze mnie model osuszacza budowlanego wyróżnia się także bardzo prostą obsługą. Do jego obsługi wystarcza bowiem kilka przełączników, które służą  miedzy innymi do ustawienia jednego z kilku trybów pracy osuszacza. Po zdobyciu takich informacji, zakupiłem osuszacz i przystąpiłem do wykonania remontu. Ku mojemu zaskoczeniu, mimo tego, że malowałem mieszkanie w czasie bardzo wilgotnej pogody, schnięcie ścian przy włączonym osuszaczu trwało tak krótko, jak gdyby na dworze był upał i świeciło słońce. Dlatego też każdemu polecam zakup takiego osuszacza, aby móc wykonać remont niezależnie od pory roku.

Wiele osób rezygnuje z przeprowadzenia remontu zima co jest dużym błędem. Zakupując odpowiedni sprzęt, można bowiem spokojnie zdecydować się na malowanie ścian czy też klejenie tapet również zimą. W tym celu wystarczy kupić specjalny osuszacz.