Czy lubimy grać w gry planszowe?

Uwielbiamy grać w różne gry. Jedni kochają gry karciane, dla innych natomiast najważniejsze jest granie na konsoli. Jest jednak również spora grupa tych, którzy są zwolennikami planszówek. Praktycznie każdy z nas ma jakieś w domu, choć dziś już rzadko po nie sięgamy. Dlatego warto od czasu do czasu to zmienić i przypomnieć sobie, jak świetna była gra w różnego rodzaju gry planszowe.

Planszówki dla naszych dzieci

znany sklep z grami planszowymiNajczęściej w gry planszowe grają dzieci. Warto je do tego zachęcać, ponieważ wiele takich gier ma przesłanie edukacyjne. Niektóre z nich uczą geografii, inne natomiast historii. Praktycznie każda gra natomiast uczy logicznego myślenia i zdolności przewidywania. Poza tym dzięki grze planszowej dziecko może się również nauczyć tego, że czasem się przegrywa. Trzeba wyrobić tą świadomość w dziecku, ponieważ jest to bardzo istotne w jego kontaktach z innymi rówieśnikami. Jeśli dziecko nie jest w stanie pogodzić się z porażką, mogą wynikać z tego bardzo poważne kłopoty. Dlatego tak ważne jest uświadamianie naszym pociechom tego, że nie zawsze to my musimy wygrywać. Poza tym takie planszówki ćwiczą również koncentrację dziecka. Obecnie ogromna ilość dzieci skłania się ku grom na komputer i na konsolę. Oczywiście można pozwalać dzieciom grać w takie gry, ale lepiej jest przyzwyczajać je do gry w planszówki. Niosą one bowiem za sobą dużo więcej. Dzięki nim dzieci mogą stać się bardziej inteligentne. Obecnie możemy przykładowo odwiedzić znany sklep z grami planszowymi i wybrać takie, które będą nam szczególnie pasować. Granie z dzieckiem w takie gry jest również dobre z innego względu, poświęcamy dziecku czas. Niegdyś całymi rodzinami zasiadało się przy grach planszowych i spędzało na wspólnej grze czas. Był to moment, w którym wszyscy byli zrelaksowani, radośni i roześmiani. Warto takich wrażeń dostarczyć również swojemu dziecku. Dla niektórych z nas są bowiem to najlepsze wspomnienia z dzieciństwa. Poza tym lepiej byśmy grali z naszym dzieckiem w planszówki, niż by spędzało ono czas stale przed telewizorem.

Gry planszowe mają bardzo często walor edukacyjny. Dlatego warto uczyć dziecko, by chciało w nie grać. Poza tym wspólne spędzanie z dzieckiem czasu przy planszówkach, może być bardzo dobre dla naszej relacji. Bez wątpienia gra w planszówki może dać nam wiele dobrego. Każde dziecko bowiem potrzebuje tego, by poświęcać mu czas. Tymczasem sami czasem nie mamy pojęcia, jak go zorganizować. Dlatego dobrze jest stawiać na proste, ale ponadczasowe jednocześnie rozwiązania.