Czy kosz prezentowy jest dobry dla pracownika?

 

Gdy nasza firma działa już przez wiele lat to powinniśmy doceniać wartość jaką przejawiają nasi pracownicy. bez nich nie osiągnęlibyśmy tak dużo, dlatego powinniśmy stworzyć jak najlepszą atmosferę w pracy. Dzięki temu będzie można liczyć na to że będą dalej pracować, a do innej firmy nie będą chcieli przejść. Jest wiele różnych sposobów na poprawę takiej atmosfery, jednak podam tu jeden prosty który jest  zasięgu każdego z nas, a trzeba wiedzieć że jego skuteczność jest naprawdę wysoka.

Dlaczego kosz prezentowy jest opłacalny?

kosze prezentoweŻeby poprawić atmosferę można na różne okazje wręczać różnego rodzaju upominki. Sądzę że na święta lub rocznicę założenia firmy dobrze byłoby dawać im kosze ze słodyczami. Nie jest to wcale nic tak drogiego, a taki prezencik od czasu do czasu jest czymś naprawdę przyjemnym. Oczywiście są różnego rodzaju gotowe kosze ze słodyczami. Zarówno ogromne jak i dosyć skromne. Jeśli pracowników jest naprawdę dużo to lepiej zakupić te mniejsze by koszty nie były zbyt duże. Jednak w przypadku małej ilości dobrze jest wręczyć im większe kosze prezentowe, żeby mogli poczuć się bardziej docenieni. Utrata choć jednego pracownika z małego zespołu może być katastrofą, dlatego trzeba o nich dbać tak bardzo jak się tylko da. Poza tym w sklepach internetowych jest sporo ofert takich właśnie koszy, więc nie powinno być problemów żeby kupić coś dobrego. Jedyne nad czym można się zastanawiać to cena oraz rodzaj samego kosza. Te dwie kwestie są połączone ze sobą, dlatego najpierw trzeba określić ile funduszy mamy na zakup tego. Chciałbym też dodać że nie można patrzeć na inwestycję jak na stratę, dobre zachowanie wobec pracowników jest czymś co z pewnością się kiedyś nam zwróci. Poza tym gdy któryś wyróżni się w jakiś dobry sposób także można nagrodzić go czymś takim, choć oczywiście byłby to tedy raczej dodatek do premii. Dzięki takim małym rzeczom można naprawdę dużo zmienić jeśli chodzi o sytuację w naszej firmie na plus.

Jest to naprawdę coś dobrego, a może w sporym stopniu zmienić nastawienie pracownika wobec nas. Powinniśmy stać się kimś na kogo patrzą z szacunkiem bo widzą że zależy nam na nich i ich pracy. W ten sposób można poprawić atmosferę w każdej firmie, w naprawdę ogromnym stopniu co jest wielkim zyskiem choć długoterminowym. Nie można myśleć jedynie o teraźniejszości. Jeśli zależy nam na dobrym rozwoju firmy to musimy zastanawiać się nad jej przyszłością i dbać o nią w jak najlepszy sposób bo dopiero dzięki temu będzie można osiągnąć naprawdę duże zyski.