Co przemawia na korzyść oryginalnych tonerów?

Kiedy chcemy kupić drukarkę często zastanawiamy się jaką wybrać: atramentową czy może laserową? Według niektórych te drugie są o wiele bardziej wydajne niż te pierwsze, dlatego po krótkiej rozmowie ze specjalistą decydujemy się na jej zakup. Ale co z tonerami? Powinniśmy kupować oryginalne czy lepiej zaoszczędzić trochę pieniędzy i postawić na dużo tańsze zamienniki?

Oryginały czy zamienniki, co bardziej się opłaca?

tonery z grodziska mazowieckiegoWiadomo, że bez względu na to jaką drukarkę wybierzemy konieczne będzie zakupienie odpowiednich materiałów eksploatacyjnych. W przypadku drukarek atramentowych są to tusze a w przypadku laserowych są to tonery. Jednak tutaj pojawia się pytanie jakie powinniśmy wybrać – oryginalne czy może jednak zamienniki? Jak wiadomo tonery sprzedawane są w dostosowanych kasetach. Sprawia to, że do konkretnego modelu drukarki będzie pasował tylko jeden typ kasety. Na szczęście nie musimy się główkować jaki to rodzaj powinien być, ponieważ wszystko napisane jest na tonerze czy w instrukcji obsługi drukarki. Oczywiście kupując toner warto przyjrzeć się jego wydajności. W przypadku oryginalnych materiałów eksploatacyjnych będzie ona znacznie wyższa niż w przypadku zamienników, dlatego choć cena jest nieco wyższa to w przeliczeniu wyjdziemy na to samo. Dlaczego więc powinniśmy kupować droższe materiały? Dlatego, że w przypadku awarii bądź usterki sprzętu żaden producent nie uzna nam reklamacji. I tutaj znowu pojawia się pytanie: dlaczego? A no dlatego, że nie stosowaliśmy się do jego zaleceń napisanych w instrukcji, które wyraźnie mówią o tym, że powinniśmy stosować oryginalne tonery z grodziska mazowieckiego. Niestety w takim przypadku możemy jedynie na własną rękę poszukać serwisu, który naprawi nam drukarkę lub też kupić nową, ale wtedy będziemy narażeni na kolejny wydatek, którego mogliśmy uniknąć stosując się do zaleceń. Na rynku dostępne są również tonery regenerowane, które napełniane są ponownie. Jednak możemy traktować je tak samo jak zamienniki, gdyż drukarka może wyświetlić komunikat, że nie rozpoznaje włożonego przez nas tonera.

Oczywiście więcej jest argumentów za tym, aby używać tonerów oryginalnych, które są odpowiednio dopasowane do każdego modelu drukarek, gdyż produkowane są przez tego samego producenta co drukarki. Pomimo tego, że są one nieco droższe to w przeliczeniu i tak wychodzimy na to samo bo tańsze są o wiele mniej wydajne a to oznacza, że wydrukujemy dzięki nim o połowę stron mniej. Poza tym stosując oryginały wydłużamy „żywotność” swojego urządzenia.