Całoroczny domek mobilny bez pozwoleń na budowę

W jaki sposób najszybciej postawić dom na działce budowlanej? Można zdecydować się na niewielki domek całoroczny, do postawienia którego nie potrzebne jest pozwolenie na budowę. Prawo budowlane zakłada możliwość postawienia domu o powierzchni maksymalnie trzydziestu pięciu metrów kwadratowych bez żadnych pozwoleń. Wystarczy jedynie głosić fakt budowania takiego małego domku. Ale można też skorzystać z jeszcze lepszego rozwiązania i taki domek na działce zaparkować.

Domek na kołach można postawić wszędzie

nowoczesne domki całoroczne mobilneDla tych, którzy chcieliby zamieszkać na swoim, ale nie potrzebują w tym celu wielkich posiadłości, stworzono rozwiązanie na miarę dzisiejszych czasów. Jest ono zresztą stosowane od lat, ale dopiero teraz stało się ono niezwykle popularne. Na działce można zaparkować domek, który z samej racji posiadanych kółek określa się jako mobilny. Takie rozwiązania można spotkać na ogródkach działkowych, bo jest to najszybszy sposób na postawienie domku letniskowego. Natomiast dzisiaj takie domki tworzy się z myślą o korzystaniu z nich przez cały rok. Firmy, które produkują takie nowoczesne domki całoroczne mobilne montują w nich gotową do podłączenia instalacje wodną, kanalizacyjną czy elektryczną. Domki mają maksymalnie trzydzieści pięć metrów kwadratowych, ale zaprojektowane są w taki sposób, że umożliwiają naprawdę wygodne ich użytkowanie. No i najważniejsze jest to, że są one na kołach. Takie domki można postawić w dowolnym miejscu, a korzystając z własnej działki nie trzeba tego nikomu nawet zgłaszać. To dokładnie tak samo jak w przypadku kamperów, których powierzchnia również może wynosić nawet ponad trzydzieści metrów kwadratowych. Przy czym kamper połączony jest z pojazdem, a domek mobilny wykonany jest na podstawie przyczepy dwuosiowej. Do przewiezienia domku wystarczy posiadać samochód wyposażony w hak holowniczy. A jeśli ktoś ma ochotę spędzić wakacje we własnym domu to może sobie zabrać swój mobilny dom w dowolne miejsce na świecie. Trzeba tylko mieć prawo jazdy upoważniające do jazdy z taką przyczepką.

Ceny domków na kołach o maksymalnej możliwej powierzchni zaczynają się już od czterdziestu tysięcy złotych. Można zdecydować się na wersję kompletnie urządzoną według własnej koncepcji i wyposażoną w sprzęt RTV i AGD. Wówczas za taki domek trzeba zapłacić około sześćdziesięciu tysięcy, ale jego cena zależeć będzie od zastosowanych rozwiązań i technologii. Prawdziwie luksusowe domki mają taką samą funkcjonalność jak domy o większej powierzchni budowane po uzyskaniu właściwych pozwoleń.