Biel w dniu Chrztu Świętego

Kiedy urodziła się nasza córka, nie mieliśmy wątpliwości i postanowiliśmy ją ochrzcić w wierze katolickiej. Chrzest to ważne wydarzenie dla całej rodziny. Jest to ceremonia obmycia z grzechu pierworodnego, ale również pierwsza poważna uroczystość dziecka. Dlatego też przygotowania rozpoczęliśmy już jakiś czas temu.

Dziewczynka w białej szatce

sukienka do chrztu dla dziewczynkiWcześniej nie sądziłam, że przygotowania do pierwszej uroczystości naszego dziecka, będą wymagały tylu przygotowań. Kościół, kwiaty, sala, obiad, tort i setki mniejszych, ale równie ważnych spraw. Na całe szczęście, mamy jeszcze sporo czasu, ponieważ moje rodzeństwo mieszka za granicą. Już samo ustalenie terminu wydawało się niewykonalne. Mimo wszystkich trudności udało się. Teraz mam czas na wybór stroju dla córki, będzie to moim kolejnym celem i temu poświęcam całą swoją uwagę. Sukienka do chrztu dla dziewczynki powinna być zarazem skromna, ale efektowna. Czy takie różnice da się połączyć? Wiem, że moja córka będzie wyglądać wspaniale, niezależnie jakiego wyboru dokonam. Ilość białych szatek dostępnych w sprzedaży jest tak ogromna, że jest w czym wybierać. Dużym plusem jest fakt, że ubranka dostosowane są również do panującej pogody: zimowe kaftaniki w komplecie z czapką i szalikiem, letnie sukienki z przewiewnych tkanin. Dzięki temu dobór stroju do pory roku nie jest żadnym problemem. Sukienki szyte są z różnych materiałów: są szatki bawełniane, tiulowe, a także koronkowe. Większość z nich jest w kolorze białym, ale zdarzają się też różowe, beżowe i wiele innych. Moim zdaniem świetnym rozwiązaniem są kolorowe akcenty, na przykład: kokarda i wstążka, kwiat na pasku, naszyte cekiny i perełki lub kolorowa opaska. Im więcej propozycji oglądam, tym jestem bardziej niezdecydowana. Ilość proponowanych dodatków również jest zaskakująca: opaski, paski, buciki, narzutki, wianki, czapeczki, rożki i wiele innych. Kiedy zobaczyłam sukienkę z tiulowym dołem i koronkową górą, zakochałam się. Piękna, drobna koronka, daje bardzo delikatny i elegancki efekt, a szeroki dół wnoszą figlarność i są jakby odwzorowaniem dziecięcej wyobraźni. Brak rękawków i rozkloszowana spódnica łączą się w cudowną całość. Dopełnieniem jest beżowa kokarda i opaska w takim samym odcieniu. To strzał w dziesiątkę.

Chrzest córki to dla nas duże i emocjonujące wydarzenie. Najważniejszy jest aspekt religijny i duchowy, ale duże znaczenie ma także późniejsza uroczystość. Termin zbliża się wielkimi krokami, ale wiem, że wszystko mamy dopięte na ostatni guzik. Dzięki sukience, którą wybrałam, córka będzie wyglądać pięknie, ale również będzie czuć się swobodnie, komfortowo i wygodnie. To będzie piękny dzień.