Bardzo szczelne termoizolacje natryskowe

Coraz bardziej popularne wśród rozwiązań dotyczących wykonywania izolacji termicznych są pianki poliuretanowe. Ze względu na ich właściwości, producenci bardzo chętnie wykorzystują je do produkcji płyt wielowarstwowych, które często stosowane są do budowy hal przemysłowych lub wykańczania elewacji wielu budynków. Jednak nie tylko budownictwo kubaturowe korzysta z zalet, jakie posiadają materiały termoizolacyjne, które przystosowane są do aplikowania ich natryskowo na różnego rodzaju powierzchnie.

Nowoczesne izolacje wykonywane natryskowo

szczelne izolacje natryskoweNajczęściej izolacje natryskowe wykonywane są z pianki poliuretanowej. Pianka PUR posiada bardzo wiele cech, które czynią ją świetnym izolatorem termicznym oraz akustycznym. Jest bardzo lekka, a w jej porach znajduje się bardzo dużo powietrza. Dzięki temu wykonana przez specjalistów izolacja świetnie sprawdza się w bardzo wielu miejscach. Pomimo wielu pustek powietrza, pianka PUR jest bardzo szczelna. Nic więc dziwnego, że tak chętnie stosuje się szczelne izolacje natryskowe do docieplania fundamentów, stropów lub poddaszy. W porównaniu do tradycyjnych metod wykonywania izolacji termicznych, pianka PUR doskonale sprawdza się w miejscach wyjątkowego przeznaczenia, takich jak chlewnie, obory lub przechowalnie warzyw i owoców. Jest tak, ponieważ tego typu tworzywo sztuczne jest niepylące, dlatego nie będzie powodowało zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniach. Dużą zaletą tego rozwiązania jest to, że cała metoda układania izolacji jest mało inwazyjna. Determinuje to przede wszystkim sam sposób montażu. W specjalnym reaktorze jest podgrzewana mieszanka tworzywa. Za pomocą specjalnego węża hydraulicznego pianka jest natryskiwana na dają powierzchnię. Nie ma tutaj żadnego znaczenia, czy powierzchnia jest gładka czy bardziej skomplikowana, ponieważ pianka pod wpływem powietrza pęcznieje i przybiera odpowiedni kształt, wypełniając w ten sposób bardzo szczelnie wszelkiego rodzaju szczeliny. Montażem może zająć się jedna osoba, a sam proces natryskiwania mieszanki jest bardzo prosty i skuteczny.

Izolacje natryskowe zyskują więc na popularności i to nie tylko jako izolacje termiczne. Pianka poliuretanowa ma właściwości tłumienia dźwięków, więc doskonale sprawdza się jako izolacja akustyczna stropów. Dzięki tak dobrym parametrom już bardzo cienka warstwa izolacji wystarczy, aby odpowiednio chronić nasz budynek przed zimnem i wiatrem. Korzystając więc z usług firmy, która zajmuje się profesjonalnym natryskiwaniem izolacji, oszczędzamy więc czas i pieniądze.