Atrakcyjne noclegi w Zakopanym

Okres wakacyjny już powoli dobiega końca, lecz pogoda jak najbardziej ciągle zachęca do podróżowania. Najbardziej popularne po sezonie są oczywiście Polskie góry, a zwłaszcza Tatry. Jak wiadomo pogoda w góry zawsze jest dobra, a jesień tego roku zapowiada się cudownie, więc jest bardzo duże zainteresowanie wśród turystów na górskie wakacje. Tym bardziej, że jest już po sezonie czyli ceny na wynajem pokoi są o wiele niższe i nie ma już tak dużego ruchu w miastach.

Rośnie popularność noclegów w Zakopanym

noclegi - Zakopane centrum tanioJak wiadomo najbardziej popularnym polskim miastem górskim jest oczywiście Zakopane. Nie dość, że jest to miasto znane praktycznie wszystkim turystom z  Polski jak i zza granicy dziki swojej długoletniej historii, to w dodatku z Zakopanego jest najwięcej wejść na najlepsze szlaki górskie. Popularność oczywiście dają również organizowane co roku skoki narciarskie, przez co wiele osób przyjeżdża już do miasta z sentymentu. Nie dziwi zatem fakt, że rok rocznie przybywa tutaj coraz więcej turystów, a samo miasto bardzo szybko się rozbudowuje, bo są tutaj miejsca noclegowe bardzo tanie jak i hotele pięciogwiazdkowe. W okresie posezonowym czyli od września do listopada ludzie najczęściej szukają w Internecie najlepszych miejsc do spania. Jak pokazują dane statystyczne jedna z najczęstszych wraz wpisywanych w wyszukiwarkę to właśnie noclegi – Zakopane centrum tanio. Każdy chce być w samym centrum miasta, mieć blisko do najpopularniejszej ulic w całym Zakopanym czyli Krupówek, bo tam toczy się całe życie towarzyskie. O wiele bliżej jest również na różne postoje busów, bo na niektóre szlaki trzeba dojechać kilka kilometrów, a lepiej jest jechać busem niż iść pieszo. Dlatego w pierwszej kolejności rezerwowane są pokoje w centrum po niskich cenach, bo poza sezonem ceny spadają prawie o połowę, co jest bardzo atrakcyjne dla osób, które mają nieco ograniczony budżet. Coraz więcej osób planuje wakacje właśnie poza sezonem, bo nie ma takiego natłoku turystów z całego świata no i ceny za wynajem są o wiele niższe i również w restauracjach można zjeść tańsze posiłki tej samej jakości co w szczycie sezonu.

Jak widać dobre zaplanowanie wakacji to połowa sukcesu, bo może się okazać że wybierając dobrą porę na wyjazd do Zakopanego wydamy o wiele mniej pieniędzy, a te same warunki co w sezonie. Nie dziwi zatem fakt, że jest to coraz popularniejsza forma spędzania wakacji w  górach. wrzesień i początek października jest ostatnią szansą żeby jeszcze pochodzić i podziwiać górskie widoki.