Agregaty z silnikiem Diesla i tańsza produkcja energii

Korzystanie z energii elektrycznej, która tworzona jest w agregatach benzynowych okazuje się być kosztowne, dlatego twórcy agregatów postanowili zmienić koncepcję sinika. Chciano osiągnąć niską cenę produkcji prądu wraz z wydajnością agregatu. Udało się to zyskać dzięki znanemu w samochodach silnikowi Diesla. Dokładna budowa silnika też się zmieniła, poprzez zastosowanie innego smarowania w turbinie. Czy jest to lepsze, niż kiedyś?

Tańsza energia z agregatu z silnikiem Diesla

nowoczesne agregaty prądotwórcze z silnikiem DieslaW agregatach wprowadzono wiele zmian, takich jak wykorzystanie innego surowca do produkcji energii. Nowoczesne agregaty prądotwórcze z silnikiem Diesla są duże lepsze, gdyż cena ropy naftowej jest ponad dwukrotnie niższa, niż cena benzyny. Można zastanawiać się, czy nie lepiej w takim razie korzystać agregatów napędzanych gazem ziemnym. Jest to jeszcze tańszy surowiec, lecz dzięki ropie uzyskuje się najwyższą wydajność. Wprowadzono zmiany, które mają polepszyć pracę agregatu z silnikiem Diesla. Turbina została dodatkowo zeszlifowana, a jej dopasowanie mierzone jest w mikrometrach. Wprowadzono dozownik oleju do maszyn przemysłowych, który nie przewodzi prądu. Podczas gdy turbina zaczyna wolniej pracować, olej jest dozowany pomiędzy ją, a jej tryby. Praca staje się wydajniejsza. Użytkownik agregatu usłyszy wyraźną zmianę w sposobie pracy agregatu. Akumulatory, w których składowany jest nadmiar prądu również uległy poprawie. Wprowadzono nowy kwas, mający za zadanie nie tracić energii przez jeszcze dłuższy czas. Wzmocniono izolację przeciw wilgoci, aby praca z agregatem była bardzo bezpieczna. Wymagały tego zasady BHP w Unii Europejskiej. Sam agregat stał się nieco mniejszy, co charakteryzuje silniki Diesla. Samochód o pojemności 1200cc z silnikiem diesla jest mniejszy, niż jego odpowiednik napędzany benzyną. Temperatura pracy agregatu jest regulowana, aby nie dochodziło do zwarć w przewodach elektrycznych. Żywotność jednego agregatu bez konserwacji szacuje się na dwadzieścia trzy lata.

Wprowadzanie zmian miało sens dla zakładów, które potrzebują awaryjnego źródła zasilania. Z tych agregatów korzystają szpitale i kliniki, gdzie stale monitoruje się stan pacjenta. Opary ropy naftowej nie są aż tak łatwopalne, jak innych paliw, dlatego surowiec ten jest naprawdę cenny w miejscach publicznych. Składowanie ropy jest łatwiejsze, a jej hurtowy zakup pozwala naprawdę zaoszczędzić, zwłaszcza po zwrocie podatku VAT. Ergonomia i oszczędność są podstawowymi czynnikami, którymi kierowali się architekci i inżynierowie podczas tworzenia konstrukcji agregatu.