Adwokat od rozwodów

Sprawy dotyczące rozwodów dotyczą prawa cywilnego, a w szczególności prawa rodzinnego. Zastosowanie ma tutaj, ze względu na równy charakter uczestników danego zdarzenia o charakterze prawnym i podmiotowym: prawo cywilne. Prawo dotyczące rozwodów swoim zakresem obejmuje również prawo majątkowe, ze względu na konieczny podział majątku pomiędzy uczestnikami małżeństwa, prawo rzeczowe i prawo alimentacyjne, które określa obowiązek majątkowy wobec osoby pozostającej prawnym opiekunem dziecka i obowiązek majątkowy wobec samego dziecka. 

Jaki adwokat do rozwodu?

adwokat rozwód wrocławKażda sprawa rozwodowa swoim zakresem dotyczy zarówno małżonków, jak i ich dzieci, które są owocem tego związku. Dotyczy ona również praw majątkowych oraz praw rzeczowych. Każdy z tych zakresów nachodzi na siebie i powoduje wiele perturbacji podczas procesu rozwodowego. Prawo rodzinne i koniunkcje tego prawa z innymi dziedzinami prawa cywilnego tj. prawo zobowiązań, prawa spadkowe, prawo alimentacyjne i prawo rzeczowe jest dziedziną, którą powinni się zajmować wyspecjalizowani adwokaci. Tego typu osoby udzielą fachowej odpowiedzi na pytania: jaka część majątku i z jakiego okresu małżeństwa podlega sporowi rozwodowemu, jakie rzeczy i jaka ich część podlegają procesowi rozwodowemu, oraz dochodzą do ustalenia możliwości prawnej opieki nad potomkami będącymi owocami związku małżeńskiego. Adwokaci specjalizujący się w prawie rodzinnym bardzo często oferują w zakresie swoich usług mediację. Jako że prawo cywilne dopuszcza w swoim zakresie ustalanie ugód pomiędzy zwaśnionymi stronami, tak osoba będąca mediatorem ,w zgodzie z literą prawa cywilnego, ma obowiązek dopełnić wszystkiego co w jego mocy, żeby doprowadzić do ugody. Mediator sądowy ma obowiązek bezstronnego przyjrzenia się w sprawie. Uprawnienia mediatora sądowego w Polsce może uzyskać każda osoba, która legitymuje się odpowiednią certyfikacją. Adwokaci rodzinni w swojej ofercie zazwyczaj posiadają również usługi mediacyjne. Dobry adwokat rozwód Wrocław to adwokat łączący zakresem swoich obowiązków usługi adwokackie ,dokładną analizę prawną pod kątem rzeczowym, majątkowym i alimentacyjnym, a także posiadającym uprawnienia mediacyjne, dzięki czemu w ramach sprawy rozwodowej może klientowi pomóc doprowadzając do mediacji ze zwaśnioną stroną sprawy rodzinnej.

Wybierając dobrego adwokata do procesów rozwodowych, wybieramy nie tylko osobę reprezentującą nas w tradycyjnym sensie słowa adwokat, jakim jest wzywanie na pomoc, ale jest także osobą mediującą w naszym imieniu i dokłada wszelkich starań, żeby wrażliwy temat rozwodu obył się bez zbędnych emocji. Adwokat rozwodowy chroni nas, na podstawie swojej kompetencji i doświadczenia przed skutkami złego zarządzania całym procesem.